HRVATSKI KNJIŽEVNICI NA MREŽI u 8.b

S ciljem razvijanja interesa za aktivnim učenjem i usvajanjem dodatnih znanja čitanjem, pisanjem i dramskim izražavanjem, 8. b razred iz OŠ „Tin Ujević“ je, zajedno sa svojom prof. hrvatskoga jezika Jasminkom Vrban, osmislio zanimljiv način usvajanja pojma autobiografije i saznanja o važnim hrvatskim književnicima i njihovim djelima. Istraživali su razne hrvatske književnike, osmišljavali tekst i dramski prikaz, bavili se izradom kostima i osmišljavanjem scenografije te bili potaknuti na kreativno predstavljanje projekta, razvijanje kritičkog mišljenja, spoznavanje i poštivanje različitosti učeničkog izraza. Na kraju su vrednovana učenička postignuća u projektu, ukazano je na njihovu na uspješnost ili nedostatke te prepoznavanje pozitivne kritike od strane drugih učenika („kritički prijatelj“). A kako biste i vi mogli otići u vremeplov i pogledati „vrla pera“ hrvatske književnosti, dovoljno je da „kliknete“ na ovu poveznicu! Hrvatski književnici su na mreži, ovdje pred vama!

« Studeni 2021 »

> Projekti  > Hrvatski književnici na mreži