> Projekti  > Uzbrdo
Izrađivanje uzdignutih gredica i hotela za kukce

U sklopu projekta "UZBRDO" , pogledajte kako je 7.b razred izrađivao uzdignute gredice i hotele za kukce u učionici održivog razvoja u Tvrđavici.
Hotele za kukce smo smjestili u naše školsko dvorište.

Projekt UZBRDO

O PROJEKTU UZBRDO:

Koračajući UZBRDO promoviramo, poučavamo i potičemo na aktivan pristup temama održivog razvoja učenike i nastavnike u školama Istočne Hrvatske.

Održivi razvoj je prema definiciji UN-ove komisije za okoliš i razvoj onaj razvoj „koji udovoljava potrebama sadašnjice i pri tom ne ugrožava mogućnosti budućih generacija da udovolje svojim potrebama“.

Aktivnostima koje provodimo sa nastavnicima i učenicima razvijamo svijest o potrebi zajedničkog djelovanja svih dionika u izgradnji održive zajednice te razvijamo odgojno obrazovne sadržaje kojima jačamo provedbu održivog razvoja u njihovim školama.

Projekt UZBRDO – Učim Zamišljam Biram Rastem Djelujem Održivo provodi Nansen dijalog centar u partnerstvu s udrugom ISKRA waldorfska inicijativa i 10 osnovnih škola s područja Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije: OŠ “Mladost” Osijek; OŠ “Tin Ujević” Osijek, OŠ Vladimira Becića Osijek, OŠ Dalj, Dalj; OŠ Zmajevac, Zmajevac; OŠ Lug, Lug; OŠ Blage Zadre Vukovar; OŠ Siniše Glavaševića Vukovar; OŠ “Vladimir Nazor” Komletinci i OŠ “Antun i Stjepan Radić” Gunja.

Poveznice:
digitalni sadržaji priručnik kruna našeg projekta

« Prosinac 2021 »

> Projekti  > Uzbrdo