TINKA NA VAGI trči povodom Dana grada

U nedjelju 1. prosinca 2019. održala se humanitarna utrka na dva, pet i deset kilometara povodom proslave Dana grada, pod nazivom "OSIJEK TRČI - I TI TO MOŽEŠ, DARUJ SVOJE KILOMETRE". Polaznici izvannastavne aktivnosti „Tinka na vagi“ naše Škole, uz potporu voditeljica Helene Sakoman, Dunje Kasač Krmpotić, Ivane Nenadić i Ivane Kovač hrabro su istrčali dva kilometra, ali i pokazali veliko srce donirajući sredstva Klinici za pedijatriju - KBC Osijek.

ZDRAVA PREHRANA

U sklopu projekta „Tinka na vagi“ u našoj je školi održano  predavanje o zdravoj prehrani. Održala ga  je nutricionistica Anja Bašnec te zainteresirala učenike da proučavaju i sami sve što naše tijelo i um čini snažnijim.

Kako u sklopu projekta učenici redovito imaju treninge te su već usvojili važnost treniranja i održavanja kondicije, ovim predavanjem kod učenika smo željeli razviti svijest o važnosti zdrave prehrane. Učenici su mogli čuti kako je u  jelovnik važno uvrstiti sve vrste voća, mesa i žitarica. Saznali su i naučili koje vrste žitarica su zdrave i važne za održavanje zdravlja. Predavačica je učenicima objasnila štetnost  svakodnevnog uzimanja nezdrave hrane i pića za ljudski organizam. Učenici su bili zainteresirani, postavljali su brojna pitanja te nam je sat vremena bilo kratko za odgovoriti na sva. Zbog velikog odaziva i zainteresiranosti, nastojat ćemo i dalje organizirati predavanja o zdravoj prehrani te ćemo zajedno izraditi jelovnik primjeren svakom učeniku.

Trening

četvrtkom 6. sat u parnoj smjeni - Dunja Kasač Krmpotić