Učenike 7. razreda na satu kemije, 27. rujna 2023. „posjetila“ je hrvatska alkemičarka Barbara Celjska – Crna kraljica. Tko je bila ta mistična Crna kraljica i zašto je kemičari uvijek spominju, učenici su saznali na vrlo maštovit i kreativan način.

Mlade kemičarke 8. razreda Eleonora Anić i Hermina Detling, zajedno sa svojom nastavnicom kemije Tajanom Barna, osmislile su i održale kreativan i maštovit sat na temu Barbara Celjska –  hrvatska alkemičarka. Uredile su učionicu u duhu alkemijskog laboratorija, osmislile tekst, kostim i kemijske pokuse. Crna je kraljica pričala o svom životu i izvodila atraktivne pokuse u pokušaju da metale pretvori u zlato.

Sat je bio zanimljiv i edukativan, a učenicu su se lijepo zabavili te uživali u čarima davnih mističnih vremena.