Božićna bajka

PROJEKT „BOŽIĆNA BAJKA“ polugodišnji je projekt koji su provodile prof. Slavica Šakić Matić sa 6. b te prof. Jasminka Vrban sa 6. a i 6. c.

Projektom se želi produbiti zanimanje za različite kulture, narode i različite načine pojašnjavanja temeljnih ljudskih vrijednosti te proučiti i upoznati bajke iz različitih dijelova svijeta. Učenici su čitali i proučavali bajke dalekih, ali i bližih zemalja, naroda i tako upoznali i perzijske i japanske i norveške bajke… Uživjeli su se u izabrani lik i kroz ja-oblik pripovijedanja ispričali i približili svojim suučenicima, ali i drugim gledateljima brojne bajke online putem kako bi doprli do širokog kruga gledatelja, ali i poštovali sadašnju tešku situaciju i uljepšali nekome završetak dana, Božić i zaželjeli vam ugodne snove uz naše bajke!