Solidarno i aktivno do inkluzije

Projekt Solidarno i aktivno do inkluzije (SADI), koji se u organizaciji Nansen dijalog centra u Osijeku provodi u Osnovnoj školi „Tin Ujević“ iz Osijeka, približio se samom kraju.

Na završnoj aktivnosti solidarnosti, učenici mentori 7.a i 5.c razreda samostalno su proveli aktivnost s učenicima 1. b, 2. b i 4. b razreda. Mentorice Ivana Kovač, Ivana Nenadić i Dunja Kasač imale su ulogu moderatora te su s ponosom i zadovoljstvom pratile kako učenici provode sve ono što su naučili tijekom projekta.

Učenici su crtali stablo života. Provodeći tu aktivnost, upoznavali su sebe i svoje prijatelje kroz najdraže osobe, pjesme, vrline i uzore te su bolje upoznali svoje obitelji.

Nakon marljivog rada, druženje smo završili nezaobilaznom okrjepom.

Kako nam je bilo, pogledajte na fotografijama.

Osnovna škola “Tin Ujević” Osijek je partnerska škola u projektu “Solidarno i aktivno do inkluzije”. Nositelj je projekta Nansen dijalog centar. Uz našu školu,   partneri su: OŠ „Mladost“ Osijek, OŠ Vladimira Becića Osijek, OŠ „Dalj“ Dalj i OŠ Blage Zadre Vukovar.

Učenici 5.c i 7.a razreda, zajedno s mentoricama Dunjom Kasač, Ivanom Nenadić i Ivanom Kovač proveli su tri aktivnosti u sklopu projekta: izrada stabla života, obiteljskog stabla i crteža idealnog mjesta za život. Učenici su se educirali o pojmovima vezanim za migracije te statistički obradili migracije u vlastitim obiteljima.