Učenici 7. b i 7. c, uz poticaj svoje učiteljice kemije Tajane Barna, angažirali su se u istraživanju Černobilske katastrofe i njezinog utjecaja na svijet. Učenici su se informirali o događajima koji su prethodili, pratili i uslijedili nakon nesreće u nuklearnoj elektrani Černobil, koja se dogodila 26. travnja 1986. godine.

Nakon što su istražili i na satu pogledali najzanimljivije isječke iz HBO-ove serije „Černobil“, učenici su međusobno razgovarali o tome kako je do nesreće došlo tj. što je izazvalo eksploziju reaktora, kolika je bila jačina eksplozije, koje su bile posljedice izloženosti radijaciji na mjestu nesreće, koje su bile dugoročne posljedice na okoliš i ljude, kako se sanirala šteta na nuklearnoj elektrani i je li to područje danas sigurno za život i posjetitelje.

Jedna od zanimljivih aktivnosti bila je intervjuiranje djelatnika škole o njihovim iskustvima tijekom Černobilske katastrofe. Učenici su imali priliku postavljati pitanja i slušati osobne priče o tome gdje su bili i kako su reagirali kada su čuli vijest o nesreći. Ovi razgovori dodatno su obogatili razumijevanje učenika o važnosti ove globalne katastrofe i njezinim dugoročnim posljedicama.

Kako bi podsjetili i ostale učenike naše škole na ovu nesreću, učenici su i ove godine pripremili pano u holu škole posvećen Černobilskoj nesreći.

Provođenjem ovih aktivnosti, učenici su stekli dublje razumijevanje važnosti, sigurnosti i odgovornosti u korištenju nuklearne energije.