7. veljače 2024. godine, 17 učenika 7. i 8. razreda sudjelovalo je na edukativnoj radionici povodom obilježavanja Valentinova. Radionica je održana u sklopu kemijskog projekta „Tinkine kemijske čarolije“.

Kako je Valentinovo poseban dan posvećen ljubavi i romantici, učenici su ga obilježili na poseban način primjenom znanja iz kemije te izvođenjem atraktivnih, zabavnih i edukativnih pokusa koji su bili povezani s glavnim simbolima i pojmovima ljubavi: srce, ruže, eksplozija ljubavi, vatromet ljubavi i boje ljubavi.

Izvođenjem pokusa, učenici su primijenili znanje o svojstvima tvari, reakciji tvari, indikatorima, gustoći, smjesama tvari, otopinama itd. Kako je cijela radionica bila u znaku srca, pokuse su izvodili u posudama u obliku srca. Bilo je tu svjetlećih te gorućih srca, vatrometa u srcima, obojanih bijelih ruža u vazama u obliku srca, erupcije iz srca, pare iz srca te promjena boja srca.

Demonstracije pokusa sa zanimanjem pratili su ravnatelj škole Domagoj Šokičić i nastavnica kemije Tajana Barna koja je osmislila radionicu.

Na kraju radionice, učenici su zadovoljno izložili pokuse jer su dokazali kako kemijski pokusi ne samo da pridonose posebnoj atmosferi Valentinova, već pružaju priliku za učenje i zabavu.