U sklopu projekta Zavirimo u svijet kemičara – gdje, što i kako rade kemičari u ponedjeljak, 27. studenog 2023. godine, mladi kemičari, u pratnji nastavnice kemije Tajane Barna, posjetili su Odjel za kemiju u Osijeku. Učenike su u laboratoriju dočekale dr. sc. Andrea Dandić i dr. sc. Marija Paurević. Posjet je započeo upoznavanjem učenika s osnovnim laboratorijskim tehnikama, mjerama opreza i zaštite pri izvođenju pokusa te pravilnim rukovanjem kemikalijama. Studenti diplomskog nastavničkog studija Maja Vukić i Dominik Tadić demonstrirali su zanimljive pokuse i omogućili učenicima da ih i sami pokušaju izvesti. Učenici su sudjelovali u izvođenju pokusa VodoskokSlonova pastaGorenje alkohola metanola i etanola te Bojenje plamena. Vidjeli su kako izgleda gotov pokus Kemijski (silikatni) vrt te ga i sami pokušali napraviti. Iznenadio ih je pokus Zlatna kiša, a najviše ih je razveselio i fascinirao pokus Vatra u ruci. Tijekom boravka u laboratoriju, učenici su pokazali veliki interes za rad s posuđem, priborom i uređajima koje nisu imali priliku vidjeti u školi te su bili vrlo zadovoljni jer su na zanimljiv način zadovoljiti potrebe za učenjem, istraživanjem i stjecanjem novih iskustava. Saznali su da je rad kemičara u kemijskom laboratoriju vrlo izazovan, zanimljiv i koristan.  Posjet laboratoriju motivirao je učenike da svojim prijateljima u razredu demonstriraju najzanimljivije pokuse.