Učenici 5.a razreda 27.5. 2024. godine sa učiteljicom Renatom Zuzjak sudjelovali su u provedbi projekta KORAK ZA PRIRODU. Javna ustanova za zaštitu prirode Osječko-baranjske županije provodi različite projekte koji su vezani uz zaštitu i očuvanje prirode u našoj županiji. Trenutno provode projekt uklanjanja invazivnih vrsta kornjača i rakova .Jedna od lokacija lova i uklanjanja invazivnih vrsta je upravo Bajer na Jugu 2 gdje su već postavljene zamke i čaka se ulov kornjača. Kako želimo educirati građane pa tako i učenike , pogotovo mlađu populaciju, ideja je projekta uključiti upravo Osnovnu školu Tin Ujević Osijek, koja se nalazi u neposrednoj blizini bajera. Edukacija učenika trajla je 45 min u učionici gdje su djelatnici prikazali učenicima prezentaciju o invazivnim i stranim vrstama kornjača i rakova.Pokazali su učenicima jednu živu kornjaču, podjelili promidžbene materijale, interaktivno ih upoznali s tematikom.

Nakon toga otišli smo na terenski obilazak bajera kako bi učenicima pokazali čime se love kornjače, zašto, koje su posljedice ako ostanu u tom staništu i sl.